Εκδήλωση WOMEN BREAKFAST

To Τμήμα Χημείας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών συμμετέχει, την Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2020, στη διοργάνωση του GLOBAL WOMEN’S BREAKFAST της IUPAC, το οποίο θα φιλοξενήσει γυναίκες χημικούς και φοιτητές από όλο τον κόσμο για να γιορτάσουν τα Επιτεύγματα των Γυναικών στη Χημεία. Ένα πάνελ Γυναικών Χημικών από το χώρο της Ακαδημαϊκής κοινότητας, της Βιομηχανίας, της Εκπαίδευσης, της Υγείας και της Ένωσης Ελλήνων Χημικών θα κάνουν μία σύντομη παρουσίαση και στη συνέχεια θα ακολουθήσει συζήτηση με τους συμμετέχοντες. Η εκδήλωση θα λάβει χώρα στην αίθουσα Α15 του Τμήματος Χημείας από τις 8:30 έως τις 11:00 όπου και θα παρέχεται δωρεάν πρωινό. Η εκδήλωση γίνεται με την υποστήριξη της Ένωσης Ελλήνων Χημικών.